Και φέτος ο φιλοζωικός αγώνας δρόμου «Penny Marathon» θα πραγματοποιηθεί στην Ελλάδα και θα διεξαχθεί ταυτόχρονα σε τρεις διαφορετικές πόλεις στις 7 Ιουλίου και στην…
Μια παρέα έξι νέων ανθρώπων που απαρτίζουν την «Ομάδα Εθελοντών Alex» και δραστηριοποιούνται στο λεκανοπέδιο της Αττικής προσφέροντας τους τελευταίους μήνες τρόφιμα και ρούχα στους…
Ο Αδέσποτος, είναι ο χάρτινος πρωταγωνιστής του εκπαιδευτικού προγράμματος του Συλλόγου Ζωόφιλων Γιαννιτσών. Είναι ο σκύλος - σύμβολο όλων των αδέσποτων ζώων και φέτος θα παραβρεθεί στην εκδήλωση μνήμης και τιμής ενάντια στον φασισμό που θα πραγματοποιηθεί στον Ομαδικό Τάφο εκεί που ενταφιάστηκαν 120 κάτοικοι της περιοχής, οι οποίοι εκτελέστηκαν πριν από 69 χρόνια από τους Χιτλερικούς.