Θα δικαστεί για οπλοχρησία και όχι για τον σκύλο που σκότωσε στο Αγγελοχώρι Ημαθίας
Τη Δευτέρα 14 Μαΐου δικάζεται στο Μονομελές Πλημμελειοδικείο Νάουσας ο Γεώργιος Μ. ο οποίος τον Ιούλιο του 2009 πυροβόλησε και σκότωσε στο Αγγελοχώρι Ημαθίας ένα τουλάχιστον σκυλί. Μάρτυρας κατηγορίας σε αυτή την υπόθεση είναι η Βάσω Τάκη, δικηγόρος και πρόεδρος του Συλλόγου Ζωόφιλων Ημαθίας.
Καλησπέρα
Ονομάζομαι Δέσποινα και είμαι 17 ετών.. Αγαπάω πολύ τα ζώα αλλά είναι αδύνατον να πάρω ενα λόγω χώρου.. Για αυτό σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να διαθέσω ενα δίωρο το Σαββατοκύριακο για να κάνω κάποιες δουλειές, όπως ΝΣ βγάζω καμιά βόλτα τα σκυλιά είτε να τα ταΐσω... Δεν αντέχω όμως να βλέπω τραυματισμένα ζώα,στεναχωριέμαι πολύ και δεν μπορώ καν να τα πλησιάσω...Ήθελα επίσης να σας ρωτήσω που βρίσκεται το κυνοκομειο... Εάν μπορώ να σας φανώ χρήσιμη περιμένω mail σας στο οποίο θα μου γράφετε και ποια θα είναι περίπου τα καθήκοντα μου...Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας..Με εκτίμηση,Δέσποινα..
Αγαπητή Δέσποινα,
Θα καλέσεις την κα Πόλυ Ιωαννίδου, που είναι αντιπρόεδρος του φιλοζωικού συλλόγου «Φίλοι των Ζώων Δράμας» στο 6936449187 για να σε καθοδηγήσει. Διαφορετικά θα πρέπει καλέσεις τον αντιδήμαρχο στο τηλέφωνο που υπάρχει ήδη δημοσιευμένο!