Η Δέσποινα Περίχαρου εντόπισε τυχαία στις 4 Φεβρουαρίου τα σκυλάκια που βλέπετε, τα οποία κάποιος αφού άρπαξε από τη μάνα τους τα πέταξε σε σκουπιδότοπο στην περιοχή του Πόρτο Ράφτη Αττικής στην είσοδο για Κουβαρά.
Η γυναίκα πήρε τα σκυλάκια μαζί της και ανέλαβε το τάισμα και την φροντίδα τους των δύο θηλυκών και δύο αρσενικών με την ελπίδα να ζήσουν καθώς ακόμα ήταν με κλειστά τα μάτια. Όπως όλα δείχνουν τα μωρά θα τα καταφέρουν επειδή κάποια, που έτυχε να τα βρει, νοιάστηκε και να τα σώσει. Αν μπορείτε να βοηθήσετε με την υιοθεσία ή την φιλοξενία τους επικοινωνήστε με την κα Περίχαρου στο τηλέφωνο: 6934978202.
Της Ελένης Ηλιοπούλου Μέσω Instagram o χρήστης με το όνομα @mkaramanolis δημοσίευσε βίντεο στο οποίο φαίνεται ένας άνδρας να δελεάζει γάτα με ψάρια, να την…
Την Τετάρτη 15 Οκτωβρίου θα δικαστεί τελικά από το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Πατρών ο 68χρονος άνδρας που πυροβόλησε το απόγευμα της 1ης Οκτωβρίου 2014 έναν σκύλο στα Μοιρέικα Αχαΐας.
Παραμονή Πρωτοχρονιάς στην περιοχή του Χηρόλακα στη διασταύρωση από Πρόδρομο προς Λεύκες ή Νάουσα εντοπίστηκαν τα τέσσερα σκυλάκια που βλέπετε τα οποία κάποιος εγκατέλειψε στην…