Ο Θανάσης Γιαννόπουλος, περιφερειακός σύμβουλος Στερεάς Ελλάδας και πρώην βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, προκειμένου να υπερασπιστεί τον αποκαλούμενο «κυνηγετικό» τουρισμό (λες και δεν μας έφταναν οι ντόπιοι εξοντωτές ζώων κάθε είδους, θηραμάτων και μη) πέταξε μια γιγαντιαία μπαρούφα λέγοντας σε συνέντευξη ότι οι οικολόγοι απελευθερώνουν (που άραγε;) υβριδικά ζωικά μορφώματα (τα ποια;) ενώ δεν ανέφερε ούτε μια στάλα στοιχείων τα οποία να τεκμηριώνουν την βλακεία που ξεστόμισε.
Το επίμαχο απόσπασμα...
Δείτε τι είπε ο κ. Γιαννόπουλος μιλώντας στις 11 Μαρτίου στον τηλεοπτικό σταθμό «STAR Κεντρικής Ελλάδας» υποστηρίζοντας το «αναπτυξιακό όραμα» του περιφερειάρχη Στερεάς Ελλάδας Κώστα Μπακογιάννη.
Τις «ευεργετικές» επιδράσεις των κυνηγών τις διαπιστώνουμε καθημερινά αλλά προφανώς ο κ. Γιαννόπουλος κάνει ότι δεν βλέπει πως τεράστιος αριθμός ζώων (μη θηρεύσιμων) εξοντώνεται, δολοφονείται για πλάκα ή καταδικάζεται να ζει διά βίου στην αιχμαλωσία εξαιτίας παραλυσίας, ακρωτηριασμού (ποδιών, φτερών) κ.ο.κ.
Ολόκληρη η συνέντευξη αναφορικά με το κυνήγι και την στήριξη προς την πρόταση του Κώστα Μπακογιάννη...
Ο κ. Γιαννόπουλος που παρουσιάστηκε ως «ειδικός» μίλησε για όσους εναντιώνονται και τους χαρακτήρισε ως «οικολογίζοντες» που αφήνουν φίδια και λύκους που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα και αναρωτήθηκε τι πολλαπλασιαστικό υλικό έχουν…
Το τι προσφέρουν οι κυνηγοί στον τόπο και στα ζώα θα το διαπιστώσετε από τα δημοσιεύματα που περιγράφουν τα... κατορθώματα τους.
Μέσω facebook η Δελακοβία Σταματική έκανε γνωστό στις 24 Απριλίου ότι κουτάβια βρέθηκαν ζωντανά κλεισμένα σε σακούλα και πεταμένα μέσα σε κάδο σκουπιδιών στη Νεάπολη…
Με τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος επικοινώνησε το www.zoosos.gr για να καταγγείλει τους νεαρούς που για να σπάσουν πλάκα πετούν για γάτα από τον δεύτερο όροφο ενός κτιρίου.
Τρία σκυλιά εντοπίστηκαν σήμερα δηλητηριασμένα από φόλες στο Χαλκερό Καβάλας και το Φιλοζωικό Σωματείο Καβάλας «Αίσωπος» για το έγκλημα διαρκείας που διαπράττεται εκεί – συνήθως…
όχι οικολόγοι ρε παιδιά!!! οικολογίζοντες... μαζί με τα υβριδικά ζωικά μορφώματα λύκου και φιδιού!!! δείχνει ξεκάθαρα το επίπεδο των κυνηγών και όσων μας κυβερνούσαν και μας κυβερνάνε.... και συνεχίζουν.....
Τι είστε εσείς οι κυνηγοί; Οικολόγοι; Κτηνοτρόφοι ημιενσταυλισμένης κτηνοτροφίας είστε. Εκτρέφετε ελευθερώνετε σκοτώνετε. Και όποιο είδος τρέφεται με ό,τι κυνηγάτε θέλετε να το εξαφανίσετε.
όχι οικολόγοι ρε παιδιά!!! οικολογίζοντες... μαζί με τα υβριδικά ζωικά μορφώματα λύκου και φιδιού!!! δείχνει ξεκάθαρα το επίπεδο των κυνηγών και όσων μας κυβερνούσαν και μας κυβερνάνε.... και συνεχίζουν.....
Τι είστε εσείς οι κυνηγοί; Οικολόγοι; Κτηνοτρόφοι ημιενσταυλισμένης κτηνοτροφίας είστε. Εκτρέφετε ελευθερώνετε σκοτώνετε. Και όποιο είδος τρέφεται με ό,τι κυνηγάτε θέλετε να το εξαφανίσετε.
http://www.inewsgr.com/288/apeleftheroseis-thiramaton-apo-ton-ks-amaliados.htm
http://www.hatzinakis.gr/
https://youtu.be/Zd5hpBgjym8
https://www.youtube.com/results?search_query=Εκτροφείο+πέρδικας
Ε τι… Θα τους ταΐζετε για να τους τρων άλλοι;
https://youtu.be/GyA581as_Qk
Εσένα πού σε βρήκανε και σε φέρανε… Είσαι της ελληνικής πανίδας;
https://docs.google.com/presentation/d/14qyHu3vGNsbB1qhTl-VsZAl60u3CJZ7jz-xs9GOCI7Q/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.g14887e8608_0_2