Λευκάδα: Πυροβόλησε, σκότωσε και πέταξε στα σκουπίδια τον σκύλο
Το πρωί της Δευτέρας η πρόεδρος του Σωματείου Ζωόφιλων Λευκάδας Αλίκη Μακρυγιώργου ενημερώθηκε τηλεφωνικά ότι στην περιοχή Επίσκοπος Νικιάνας κάποιος είχε πετάξει στα σκουπίδια το πτώμα ενός σκύλου που είχε πυροβοληθεί.
Εδώ χρειάζεται ένα κράτος να σκίσει σε μηνύσεις όχι μόνο τα καθάρματα που βάζουν τις παγίδες αλλά και το Δασαρχείο Αγρινίου που δεν κάνει απολύτως τίποτα. Ποιός ο λόγος ύπαρξης του Δασαρχείου Αγρινίου; Για ποιό λόγο τους πληρώνουμε; Για να είναι συνένοχοι στα εγκλήματα;