Ο γατούλης της βιτρίνας είναι ο μικρούλης Στηβ και ζει στο Ηράκλειο της Κρήτης. Η ιδιοκτήτρια ενός καταστήματος παπουτσιών, που βρίσκεται στην γειτονιά όπου γεννήθηκε ο γατούλης τον προσέχει, αλλά νοιάζεται να του βρει ένα σπιτικό, καθώς είναι βέβαιο, ότι οι γείτονες της θα τον εξοντώσουν.
Είναι ένα παιχνιδιάρικο πλάσμα - μόλις δύο μηνών - που θέλει φαγητάκι, νεράκι, και χάδια! Η υιοθεσία του χαδιάρη γατούλη θα γίνει υπό την αιγίδα της Μ.Κ.Ο. «Ζωφόρος». Αν τον θέλετε δικό σας για πάντα καλέστε στο τηλέφωνο: 6979913007.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr