Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
διαβάστε επίσης
Στο καφέ – μπαρ Nils στη Δράμα, που βρίσκεται στην οδό Πατριάρχου Διονυσίου, παραμονή Πρωτοχρονιάς ο κόσμος χοροπηδούσε χορεύοντας. Όμως η ψιψίνα του μαγαζιού δεν έδειχνε να νοιάζεται… Παράμενε νωχελικά ατάραχη κοντά στη σόμπα αδιαφορώντας για την ένταση της μουσικής και τη φασαρία, που προκαλούσαν εκείνοι, οι οποίοι διασκέδαζαν.
Στο All Day Café (Χαλάνδρι Αττικής, Μεταμορφώσεως 1 και Λ. Πεντέλης 104 εμπορικό κέντρο «Αίγλη») σας περιμένει το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου ο Φιλοζωικός Σύλλογος «SOS ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ» για ένα πάρτι μασκέ! Το μπαράκι στον δεύτερο όροφο του κτιρίου είναι ο κατάλληλος χώρος για χορό, φαγητό και ποτό. Το finger food, που θα γευτείτε, σε όποια ποσότητα αντέξετε, είναι συνταγή, που θα δημιουργήσουν για την βραδιά εκείνη τα χεράκια των κοριτσιών και των αγοριών της παρέας.
Για να σταματήσει η προπαγάνδα εις βάρος των ζώων
Μια σοβαρή προσπάθεια για να σταματήσει η παραπληροφόρηση σχετικά με το θέμα της λύσσας κάνει η φιλοζωική Μ.Κ.Ο. «ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ», που δραστηριοποιείται στην πόλη της Θεσσαλονίκης, προκειμένου αυτή η επικίνδυνη και για τον άνθρωπο και για τα ζώα ασθένεια να μη χρησιμοποιείται ως δικαιολογία (ειδικά στη Βόρεια Ελλάδα) για την εξόντωση των ζώων της άγριας και ήμερης πανίδας.