Μαρούσι: Δηλητηρίασαν έναν από τους πιο γνωστούς αδέσποτους σκύλους
Η Πέννυ Δαμιανού, που εδώ και χρόνια ταΐζει τα αδέσποτα τα οποία ζουν πέριξ του σταθμού του Η.Σ.Α.Π. στο Μαρούσι επικοινώνησε με το www.zoosos.gr για να καταγγείλει την εξόντωση του Παντελάκη. Ενός αδεσποτάκου που για χρόνια έμενε στο «πολιτισμένο» Μαρούσι και στην ευρύτερη περιοχή της Αγίας Λαύρας.
Παρατηρησατε οτι 9 στις 10 περιπτωσεις οι φονοι διαπραττονται με κυνηγετικα οπλα αρα απο.......Οικολογους/κυνηγους? Καθ εξιν δολοφονοι με κτηνωδη ενστικτα που αξιζουν την περιφρονηση και την τιμωρια της Κοινωνιας!