Τηλεφωνική γραμμή βοήθειας για τ’ αδέσποτα; Όνειρο ζω μη με ξυπνάτε!
Η Φιλοζωική Κίνηση Μεγάρων - Ν. Περάμου, είναι γνωστή και για το έργο, που προσφέρει, αλλά και για τις δυναμικές κινήσεις, τις οποίες διοργανώνει, διαμαρτυρόμενη για όλους εκείνους, οι οποίοι κακοποιούν εξοντώνοντας τ’ αδέσποτα. Τα μέλη της έγραψαν το κείμενο, που ακολουθεί. Το γιατί θα το καταλάβετε στη συνέχεια...
Θα ήθελα με όλη μου την καρδιά να βοηθήσω που διαβάζω τόσα και τόσα άλλα Δυστυχώς οι περικοπές συντάξεων είναι τόσες που είναι Πολύ δύσκολο. Όμως θα κάνω ότι μπορώ μετά τις 5.του μήνα.