Αχαρνές Αττικής: Βρήκε λευκό μινκ στις όχθες του Κηφισού ποταμού
Ο φωτογράφος Μάρκος Χουζούρης τράβηξε στις 23 Δεκεμβρίου τις φωτογραφίες με το λευκό Μινκ που τυχαία εντόπισε στον ποταμό Κηφισό της Αττικής στο ύψος του…
Η ζωγραφιά ενός παιδιού την οποία είδε τοιχοκολλημένη έξω από το 3ο Δημοτικό Σχολείο Θέρμης στο Τριάδι Θεσσαλονίκης και φωτογράφισε η Ελισάβετ Παπαδοπούλου στις 8 Μαρτίου λέει όσα ουσιαστικά καθένας μας πρέπει να γνωρίζει για τα αδέσποτα και τις ανάγκες τους.
Το παιδί που ζωγράφισε την καρδιά με τον σκύλο και τη γάτα γράφει τα εξής: «Προστατεύστε τα αδέσποτα ζώα. Θέλουν και αυτά φροντίδα. Τη δική μας. Εμείς φταίμε που βρίσκονται σε αυτή τη θέση. Υιοθέτησε από αυτά τα ζώα. Θέλουν και αυτά προστασία, αγάπη και φροντίδα. Προειδοποίηση: μην το τσαλακώσετε».
Διαβάστε επίσης:
Αποχαιρέτησε το ψαράκι του στον Υμηττό με μια ζωγραφιά και σ’ ένα σημείωμα
Μια χειροποίητη αφίσα στον Βόλο δείχνει ότι παντού υπάρχουν και εκείνοι που νοιάζονται
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr