Παλιά Βρία Πιερίας: Έδεσε στο δάσος και εγκατέλειψε τον σκύλο για να πεθάνει από πείνα και δίψα
Ακόμα μια τραγική ιστορία βασανισμού σκύλου φέρνει στη δημοσιότητα η Ξένια Στάθη η οποία είναι δημοτική υπάλληλος στον Δήμο Κατερίνης καθώς το σκελετωμένο σκυλί με…
Με μεγάλη συγκίνηση βλέπω το μικρούλι , καθώς είναι ολόιδιο ο πολυαγαπημένος μεγάλος μου γάτος ο Οδυσσέας ,που όταν τον πήρα 40 ημερών από την αυλή του αγροτικού ιατρείου όπου τον παράτησαν, ήταν ακριβώς έτσι ! Μου πέθανε ακριβώς πριν ένα μήνα στις 06/03 σε ηλικία 16 ετών και πραγματικά μας λείπει πολύ ! Το μόνο που με παρηγορεί είναι πως ξέρω ότι έζησε μια ζωή που πολλά παιδάκια δυστυχώς θα ζήλευαν ! Ελπίζω να είναι ακόμη καλύτερα εκεί που πήγε και ελπίζω και το μικρούλι της φωτογραφίας να είναι εξίσου τυχερό στον κτηνώδη κόσμο των .......homo sapiens που ήρθε !