Τα αστέρια της θάλασσας...
Σε όλα τα νησιά θα βρείτε πλανόδιους να πωλούν κοχύλια διαφορετικών χρωμάτων ειδών μεγεθών είτε επεξεργασμένα είτε λουστραρισμένα είτε βαμμένα ή στο φυσικό τους χρώμα. Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τους αστερίες.
Ο Ιούλιος, είναι ένας γατούλης που βρήκαμε στην Πάρο – πέρυσι τον Ιούλιο – γι’ αυτό και του δώσαμε αυτό το όνομα. Όσο ήταν μωρό ξάπλωνε μέσα στην ψαροκασέλα – έργο τέχνης… Δεν έβγαινε από εκεί με τίποτα! Τη μαμά του τη στειρώσαμε, εκείνος όμως ήταν ακόμη τόσο μικρός! Φέτος όμως θα έρθει και η σειρά του!
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr