Έκκληση για τη φιλοξενία και τη φροντίδα των έξι νεογέννητων κουταβιών που βρέθηκαν πεταμένα μέσα σε κάδο σκουπιδιών σήμερα απευθύνει μέσω της σελίδας της στο facebook Adespotakia Didimoteixou η Εύη Δημητρίου, που είναι μέλος του Φιλοζωικού Σωματείου Διδυμοτείχου «Κυνοσόφιο».
Σύμφωνα με την κα Δημητρίου τα κουτάβια εντοπίστηκαν παγωμένα σε κάδο λίγο έξω από την πόλη ανάμεσα στο Διδυμότειχο και στο χωριό Ψαθάδες. Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε μέσω facebook εδώ.
Τη δολοφονία ενός ακόμα ζώου, μιας γάτας στην Αγία Τριάδα Αιτωλοακαρνανίας έκανε γνωστή η αντιδήμαρχος Αμφιλοχίας Σοφία Ανδρικούλα. Το ζώο σύμφωνα με την αντιδήμαρχο βρέθηκε…
Της Ελένης Ηλιοπούλου Ακόμα έναν τόπο μαρτυρίου για εννιά σκυλιά εντόπισαν εθελοντές διασώστες που πήγαν από τη Θεσσαλονίκη στη Ρόδο για να βοηθήσουν στον εντοπισμό…
Χάρη στη βοήθεια των εθελοντών του Φιλοζωικού Συλλόγου Χανίων «Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ» και όλων των άλλων ιδιωτών και φιλοζωικών φορέων, που προσφέρθηκαν, σώθηκαν τα…