Έκκληση για την υιοθεσία του ηλικιωμένου αδέσποτου που πλέον κυριολεκτικά παραπαίει απευθύνει μέσω facebook η Σοφία Κρομμυδάκη καθώς το ζώο που περιφέρεται μεταξύ Μοσχάτου και Ρέντη στην Αττική είναι σχεδόν 10 ετών και τα πόδια του δεν τον βαστάνε να ζει πια στον δρόμο.
Η κα Κρομμυδάκη επισημαίνει ότι ο Μουρίτσας: «Είναι στειρωμένος και εμβολιασμένος... Τον τελευταίο καιρό έχει παρουσιάσει κατάπτωση η υγεία του και στο δρόμο δεν τα καταφέρνει... Κάθε φορά που τον βλέπουμε και χειρότερα.... Χρειάζεται μια γωνίτσα για τον χειμώνα ώστε να είναι πιο ασφαλής....Θα σταθεί τυχερός τώρα στα γεράματα να βρει ένα σπιτάκι; Είναι άμεση ανάγκη για την ζωή του.....6979005842 6974672808».
Από το κανάλι της Βουλής σήμερα στις 18:00 και έως τις 22:00 μπορείτε να παρακολουθήστε τη μαγνητοσκοπημένη συνεδρίαση της Διαρκούς Επιτροπής Παραγωγής και Εμπορίου. Η αρμόδια επιτροπή συνεδρίασε χθες και αυτή προωθεί τις προτεινόμενες αλλαγές στο νόμο 4039/2012.
Οι νικητές - αναγνώστες του www.zoosos.gr - της εορταστικής κλήρωσης που διοργάνωσε το κατάστημα πώλησης ειδών για κατοικίδια ζώα Pets & Friends οι οποίοι κερδίζουν…