Δύο γάτες νεκρές δολοφονημένες με φόλες εντοπίστηκαν και σήμερα στη διασταύρωση των οδών Βύρωνος και Σαλονικού στη Χαλκίδα της Εύβοιας επισημαίνει με ανακοίνωση του ο Ζωόφιλος και Πολιτιστικός Σύλλογος Χαλκίδας «Το Καταφύγιο». Πρόκειται για ένα διαρκές έγκλημα καθώς στη συγκεκριμένη περιοχή πάνω από δέκα γατιά έχουν ήδη δολοφονηθεί...
Ο φιλοζωικός φορέας τονίζει τα εξής: «Οι δολοφόνοι της Βύρωνος και Σαλονικιού ξαναχτύπησαν. Τι έγινε δεν θα σταματήσετε αν δεν τα τελειώσετε όλα;; τόσο πολύ σας ενοχλούν;;
Κάποια από τα πολλά θύματα...
Δεν σέβεστε τίποτα;;; Τρέχουμε για τα πυρόπληκτα ζώα και ανθρώπους και έχουμε και εσάς που δεν έχετε τι άλλο να κάνετε μόνο να σπέρνετε τον θάνατο;;; Ντροπή σας μόνο κρέμασμα θέλετε.!!Να ευχηθώ να μην σας βρει το 15 Αύγουστο;;;;; Αγνοούνται και άλλα που ταΐζονταν εκεί!».
Στο κτηνιατρείο της Ελένης Μπουρδάκου στην Πάτρα νοσηλεύεται το σκυλάκι που εντοπίστηκε στις 22 Οκτωβρίου σε ερημική περιοχή στο Μιντιλόγλι Αχαΐας πεταμένο σε χαντάκι, παράλυτο,…
Σε κάδο σκουπιδιών στο Αιάντειο στη Σαλαμίνα στην οδό Ακτή Κανάρη Κουντουριώτη δίπλα από την ταβέρνα «Μπουκουρίμιζα» βρέθηκαν στις 11 Ιουλίου έξι κουτάβια ζωντανά που…
Έκκληση για τον εντοπισμό του άνδρα που στις 3 Νοεμβρίου στο χωριό Αγία Τριάδα Θεσσαλονίκης έριξε τη γάτα του στα σκυλιά στην οδό Οικονομιού προκειμένου…
1 Σχόλιο
Ευαγγελια
Καλά κάνουμε και παθαίνουμε όσα παθαίνουμε και σαν κόσμος με τον ιό και σαν χώρα με τις πυρκαγιές!!!
Αφού είμαστε, κάποιοι από εμάς δολοφόνοι και καθάρματα και εφόσον οι υπόλοιποι έχουμε επιτρέψει σε τέτοια ανθρωπόμορφα τέρατα να υπάρχουν στο όνομα μιας δήθεν δικαιοσύνης και ανθρώπινης ανωτερωτητας και μεγαλοψυχιας ,ΚΑΛΑ να πάθουμε και να αρρωσταίνουμε και να καιγόμαστε και να καταστρεφομαστε ΓΕΝΙΚΑ!!!!!!!!
Καλά κάνουμε και παθαίνουμε όσα παθαίνουμε και σαν κόσμος με τον ιό και σαν χώρα με τις πυρκαγιές!!!
Αφού είμαστε, κάποιοι από εμάς δολοφόνοι και καθάρματα και εφόσον οι υπόλοιποι έχουμε επιτρέψει σε τέτοια ανθρωπόμορφα τέρατα να υπάρχουν στο όνομα μιας δήθεν δικαιοσύνης και ανθρώπινης ανωτερωτητας και μεγαλοψυχιας ,ΚΑΛΑ να πάθουμε και να αρρωσταίνουμε και να καιγόμαστε και να καταστρεφομαστε ΓΕΝΙΚΑ!!!!!!!!