Έκκληση μέσω του www.zoosos.gr απευθύνει η Μαρία Γιαννουλίδου καθώς στη Νέα Καρβάλη Καβάλας τις τελευταίες μέρες εμφανίστηκε ένας σκύλος που περιφέρεται σε άθλια κατάσταση με τον λαιμό του κομμένο από περιλαίμιο - θηλιά.
Το ζώο χρειάζεται άμεσα περίθαλψη και παρά το γεγονός ότι συνεργείο του Δήμου Καβάλας πήγε δύο φορές για να το πιάσει αυτό δεν έγινε κατορθωτό. Το ζώο είναι φοβικό, υποφέρει από τον διαρκή πόνο και παρά το γεγονός ότι και οι κάτοικοι βοήθησαν δεν τα κατάφεραν.
Ποιος μπορεί να βοηθήσει το ζώο ώστε να απαλλαγεί το συντομότερο από το μαρτύριο που βιώνει για καιρό;
Ο Δήμος Χανίων ανακοίνωσε την ολοκλήρωση του προγράμματος στειρώσεων αδέσποτων ζώων από εθελοντές κτηνίατρους που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Κτηνιατρείο - και είχε ως αποτέλεσμα να…
Με ανακοίνωση τους οι Οικολόγοι Πράσινοι δηλώνουν απερίφραστα την απογοήτευση τους σχετικά με την υπουργική απόφαση για τις ρυθμίσεις θήρας της κυνηγετικής περιόδου 2015-2016 την…
Μέσω facebook ο Νίκος Παναγιωτόπουλος, που είναι και αντιπρόεδρος της Εταιρίας Προστασίας Περιβάλλοντος Καστοριάς και συνεργάτης του ΑΡΚΤΟΥΡΟΥ, έκανε γνωστό ότι δύο αρκουδάκια τα οποία…