Μέσω facebook η Δώρα Τσάτση πρόεδρος του Φιλοζωικού Συλλόγου Πρέβεζας «Παρέμβαση για τα Ζώα» απευθύνει έκκληση για την υιοθεσία μιας αδέσποτης γάτας που φροντίζουν στα Γιάννενα υπάλληλοι του αεροδρομίου Ιωαννίνων. Αυτό το χαριτωμένο πλάσμα χρειάζεται ένα σπιτικό για να γλυτώσει από τους πιθανούς κινδύνους μιας ζωής σ’ ένα αεροδρόμιο και τον τόσο κόσμο που διέρχεται από αυτό καθημερινά.
Η κα Τσάτση γι’ αυτό το πλασματάκι τονίζει τα εξής: «Μου έστειλαν σήμερα
Αυτό το θεϊκό γατόνι που ζει στο αεροδρόμιο των Ιωαννίνων.
Έχει ένα μπαλάκι και το κουβαλάει να παίξει.
Οι άνθρωποι εκεί το ταΐζουν και το αγαπάνε, οι περισσότεροι, αλλά μια οικογένεια θα ήταν ότι καλύτερο.
Δεν γνωρίζω ηλικία ούτε φύλο.
Αν κάποιος από Γιάννενα θέλει να το υιοθετήσει ας μιλήσει με τους υπαλλήλους που το φροντίζουν.».
Με μήνυμα της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου, με αφορμή την σημερινή Παγκόσμια Ημέρα Αδέσποτων Ζώων αναφέρεται στην τραγική κατάσταση…
Στην Κτηνιατρική Κλινική Γέρακα μεταφέρθηκε τα ξημερώματα σήμερα η σοβαρά τραυματισμένη γάτα που είχε εγκλωβιστεί σε μηχανή αυτοκινήτου στην οδό Σκρα στην Φιλοθέης Αττικής. Το…
Έκκληση μέσω του www.zoosos.gr για τη σωτηρία του σκύλου που εντόπισε άρρωστο στον Σταθμό Εξυπηρέτησης Αυτοκινητιστών (Σ.Ε.Α.) Σχηματαρίου «Olympous Plaza» στο ρεύμα προς Λαμία απευθύνει…