Έκκληση μέσω facebook απευθύνει ο Χρήστος Κτενάς ώστε να μπορέσουν να καλυφθούν τα έξοδα νοσηλείας και φροντίδας ενός κουταβιού που βρήκε στην Παναγιά Τρικάλων να περπατάει με δυσκολία καθώς τα πόδια του έχουν στραβώσει προφανώς και από αβιταμίνωση.
Ο κ. Κτενάς που έχει αποδείξει πολλές φορές τι είδους «φροντίδα» επιφυλάσσει ο Δήμος Μετεώρων για τα αδέσποτα επισημαίνει τα εξής και γι’ αυτό το κουτάβι που πήρε μαζί του και για τα υπόλοιπα τα οποία βρίσκονται ακόμα στον δρόμο: «Its a girl..... Παρουσιάστηκε στο χωριό Παναγία του Δήμου Μετεώρων.
Βλέπετε τη κατάστασή της.
Δε γινόταν να μη προστρέξω.
Δυστυχώς στο δρόμο συνάντησα πολλά ακόμη...
Ξέρετε όσοι είστε απ τη περιοχή μου ότι μπορώ να κάνω πολλά αλλά και τίποτε κάποιες φορές.
Τα 7 κουτάβια παραμένουν εκτεθειμένα.
Βοηθήστε μέσω του Φιλοζωικός Σύλλογος Καλαμπάκας - "Η Στέγη" ή με το ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΠΑΛΩΜΕΝΟΣ-ΛΕΜΑΣ < V.C. BALO-LEMAS >».
Ο αριθμός των σκύλων που εγκαταλείπονται κάθε χρόνο παγκοσμίως ξεπερνάει τον αριθμό που τα καταφύγια (ιδιωτικά και δημόσια) μπορούν να απορροφήσουν και η εγκατάλειψη κατοικίδιων…
Στο Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης Τυφλών (Κ.Ε.Α.Τ.) στη Θεσσαλονίκη ο Φώτης Μπίμπασης που είναι χρήστης του λευκού μπαστουνιού, καθώς δεν βλέπει, είχε την ευκαιρία να…
Έκκληση για τροφές για τις αδέσποτες γάτες που διαβιούν στην καμμένη περιοχή στο Μάτι, στο Κόκκινο Λιμανάκι και στον Νέο Βουτζά της Αττικής απευθύνει ο…