Μαζί στην ζωή, μαζί και στον θάνατο...
Ο Κώστας Καπουργάς δημοσιεύει συχνά στο προφίλ του στο facebook τις ιστορίες που συνοδεύουν τις φωτογραφίες του. Σήμερα απαθανάτισε άλλη μια μοναδική στιγμή, το αιώνιο ταξίδι που ξεκίνησαν μαζί δύο πουλιά.
Ποιος μπορεί να αντισταθεί σε αυτό το τετράποδο κουκλί; Βρετανική κοντότριχη… Μια καλλονή… Και η κοπελιά χαριτωμένη είναι… δε λέω!
Ο Umberto Eco είχε δίκιο όταν έγραφε: «Λατρεύω τις γάτες. Είναι από τα λίγα πλάσματα που δεν επιτρέπουν στον εαυτό τους να γίνονται αντικείμενο εκμετάλλευσης από τα αφεντικά τους - αντιθέτως εκμεταλλεύονται τα αφεντικά τους με ολύμπιο κυνισμό - και η αγάπη τους για το σπίτι σκιαγραφεί μια μορφή πατριωτισμού».
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
Ενδιαφαιρομαι για την γάτα Πάρε τήλ Γιωργος 6976624521
Ενδιαφαιρομαι για την γάτα Πάρε τήλ Γιωργος 6976624521
Εγω προτιμώ την "Βρετανική" μακρύτριχη πάντως μια και οι ράτσες δεν με συγκινούν .Η αισθητική φυσικά και το σεξουαλικό υπονοούμενο βοηθούν την φιλοζωική προδιάθεση. ¨Αλλωστε ποιός δεν θα ήθελε να χαιδέψει το γατάκι της κυρίας ,φιλόζωος ή μη!!!