Η ψαροκασέλα και ο γάτος Ιούλιος
Ο Ιούλιος, είναι ένας γατούλης που βρήκαμε στην Πάρο – πέρυσι τον Ιούλιο – γι’ αυτό και του δώσαμε αυτό το όνομα. Όσο ήταν μωρό ξάπλωνε μέσα στην ψαροκασέλα – έργο τέχνης… Δεν έβγαινε από εκεί με τίποτα!
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Μητέρας, η ΑΛΚΥΟΝΗ, ο Σύλλογος Περίθαλψης και Προστασίας Άγριων Ζώων, εύχεται σε όλες τις μανούλες χαρίζοντας μας αυτή τη φωτογραφία η οποία δείχνει τη μαμά Φλαμίνγκο να προσέχει τον νεοσσό της, το παιδάκι της.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr