Καθαρίζουν τον βυθό, μαθαίνουν για τον βυθό!
Η Μ.Κ.Ο. ΥΔΡΟΝΑΥΤΕΣ στα πλαίσια του προγράμματος εθελοντικών δράσεων «Φωνή Βυθού», διοργανώνει περιβαλλοντική εκδήλωση στην περιοχή της παραλίας Γλυφάδας, την Κυριακή 18 Μαρτίου 2012.
Εξωπραγματικές εικόνες κατέγραψε ο Παντελής Μπαρούχας στη Μεταμόρφωση Καρδίτσας το μεσημέρι της Παρασκευής 8 Σεπτεμβρίου.
Καθώς διέσωζαν ανθρώπους ζώα κάθε είδους από τις περιοχές της Καρδίτσας οι οποίες είχαν κυριολεκτικά καλυφθεί με τα νερά της καταιγίδας Ντάνιελ στο χωριό Μεταμόρφωση βρήκαν δυο αγελάδες, οι οποίες προφανώς κολυμπώντας, κατάφεραν να φτάσουν σε ταράτσα σπιτιού πάνω στα κεραμίδια…
Οι διασώστες βρήκαν πολλά σκυλιά τα οποία μάζεψαν μέσα από τα νερά...
Το βίντεο του Βαγγέλη Κακαργιά στις 10 Σεπτεμβρίου...
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr