Μαζί στην ζωή, μαζί και στον θάνατο...
Ο Κώστας Καπουργάς δημοσιεύει συχνά στο προφίλ του στο facebook τις ιστορίες που συνοδεύουν τις φωτογραφίες του. Σήμερα απαθανάτισε άλλη μια μοναδική στιγμή, το αιώνιο ταξίδι που ξεκίνησαν μαζί δύο πουλιά.
Αποχαιρετούμε το 2023 με την ελπίδα ότι το 2024 θα είναι περισσότεροι εκείνοι που θα νοιάζονται για τα ζώα και όσα τους συμβαίνουν εξαιτίας μας.
Το κατάστημα https://www.petopoleion.gr/ στον Νέο Κόσμο (Κάρπου και Αρτέμωνος) στο κέντρο της Αθήνας είναι μια μεγάλη αγκαλιά για πλάσματα που υποφέρουν και τη βιτρίνα του στολίζουν ανεξαρτήτως εποχών και εορτών γατούλες οι οποίες γλύτωσαν από τους κινδύνους του δρόμου.
«Άγιε μου Βασίλη, φέτος το δώρο μου να το δώσεις στα αδέσποτα»...
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr