Πέθανε η μια τίγρης που ζούσε αιχμάλωτη στον Δημοτικό Ζωολογικό Κήπο Τρικάλων
Σύμφωνα με το Αθηναϊκό – Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων πέθανε σήμερα 31 Μαρτίου η Αθηνά, η μία από τις δύο τίγρεις, που φιλοξενούνταν στον Δημοτικό Ζωολογικό Κήπο Τρικάλων έπειτα από επέμβαση στα πόδια της. Σε δηλώσεις του ο προϊστάμενος του Τμήματος Διεύθυνσης Πρασίνου και Τοπικής Οικονομίας του Δήμου Τρικκαίων Σωτήρης Χελιδώνης δήλωσε, ότι η τίγρης, η οποία ήταν μεγάλης ηλικίας, αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα υγείας το τελευταίο χρονικό διάστημα στα δυο πίσω του πόδια.
Τερατααααααα...ρε το αθωο ζωακι το σκοτωσαν τα κτηνη...Ο πονος του ζωου επανωωωωω τους!
....τελικά όλοι αυτοί που σκοτώνουν ζώα είναι κακάσχημοι....εσωτερικά και εξωτερικά....και φυσικά μιζεροκομπλεξικοί...κρίμα στο ζώο!
na deis ego poso xaroumeni tha pozaro dipla sta dipoda terata
Ο πολιτισμός ενος Λαού φαίνεται από τον τρόπο που συμπεριφέρεται στα ζώα και στις αδύναμες ομάδες ανθρώπων. ΓΚΑΝΤΙ