Ακόμα μια γάτα βρέθηκε νεκρή στο άλσος Γαρίτσας που είναι στην οδό Μητροπολίτου Αθανασίου στην πόλη της Κέρκυρας. Το έγκλημα έκανε γνωστό η Τζώρα Στάμη, η οποία είναι πρόεδρος της Φιλοζωικής Ένωσης Κέρκυρας «Υιοθετώ».
Η πρόεδρος του φιλοζωικού φορέα με ανάρτηση της στο facebook σήμερα επισήμανε τα εξής: «Φόλες για ακόμα μια φορά στο άλσος της Γαριτσας της Κέρκυρας του πολιτισμού Μεγάλη προσοχή στα ζωάκια σας. Παρακαλούμε πολύ αν υπάρχει έστω και κάποια υποψία να μας στείλετε μήνυμα.».
![Κέρκυρα: Συνεχίζονται οι δολοφονίες ζώων με φόλες στο άλσος Γαρίτσας 1 KerkyraDilitiriasmeniGataPapiaAlsosGaritsas13 7 2024 2](https://www.zoosos.gr/wp-content/uploads/2024/07/KerkyraDilitiriasmeniGataPapiaAlsosGaritsas13-7-2024-2.jpg)
Θυμίζουμε πως στο ίδιο πάρκο στις 10 και στις 13 Ιουνίου εντοπίστηκαν νεκρά γατιά και μια πάπια.
Διαβάστε επίσης:
Κέρκυρα: Δηλητηρίασε με φόλες γάτες ακόμα και πάπια στο άλσος Γαρίτσας
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr