Ο Σπύρος Γραμμένος κυκλοφόρησε πρόσφατα την καινούργια του δουλειά με τίτλο «σι ντι». Σε αυτή έχει συμπεριλάβει και ένα τραγούδι για κάποιον αδέσποτο σκύλο, που κάποιος τον πήρε πρόσφυγα από την Ραφήνα και τον εγκατέλειψε κάπου στη Σίνα… Στους στίχους αυτού του τραγουδιού θα ακούσετε σε έμμετρη μορφή όλα όσα ήδη γνωρίζετε σχετικά με τη ζωή των αδέσποτων σκυλιών.
Το τραγούδι «Ο σκύλος μου» μπορείτε να το ακούσετε εδώ. Σίγουρα θα σας κάνει να θυμηθείτε δύο ακόμη «σκυλοτράγουδα» αυτό του Φοίβου Δεληβοριά «Ένας σκύλος στο Κολωνάκι» και του Στάθη Δρογώση «Ο Κανέλος».
Για να κατεβάσετε όλα τα κομμάτια της νέα δουλειάς του Σπύρου Γραμμένου δωρεάν πατήστε εδώ.
Αν αγαπάτε τα ζώα και νοιάζεστε για όσα τους συμβαίνουν, επιλέξτε τα χρήματα σας – που προφανώς είναι μετρημένα – να πάνε σ’ εκείνους, οι οποίοι τουλάχιστον ενστερνίζονται τις δικές σας έγνοιες…
Προτιμήστε τα μπαρ, τα καφέ, τα εστιατόρια, τις μουσικές σκηνές, τα καταστήματα ρούχων και υποδημάτων κ.ο.κ. των οποίων οι δημιουργοί, οι ιδιοκτήτες και οι υπάλληλοι χαρακτηρίζονται ως φιλικοί με τα κατοικίδια (pet friendly).
Στεκόμαστε αλληλέγγυοι σε όλους εκείνους, οι οποίοι φροντίζουν τα ζώα. Επιλέγουμε εκεί να αφήσουμε τα λεφτά, που αντέχουμε ακόμα να ξοδεύουμε, ώστε για να πιάσουν «τόπο».
Γιορτή Υιοθεσίας Αδέσποτων Ζώων διοργανώνει το «Καταφύγιο Ζώων» στις 9 και 10 Απριλίου στο πλαίσιο του «Διεθνές Φεστιβάλ Σκύλων Θεσσαλονίκη 2016» το οποίο θα διεξαχθεί…
Δεκατρείς φιλοζωικές ομάδες, σωματεία και φιλοζωικοί σύλλογοι (SAPT Hellas, Σκύλοι Οδηγοί Ελλάδας, Ζωοφιλική Ένωση Ηλιούπολης, Κ.Α.Ζ., Καταφύγιο Ζωγράφου, Αδέσποτη Ζωή, Φιλοζωικό Σωματείο Ωρωπού, Ομάδα Εθελοντών Σαλαμίνας, Γάτες Φλοίσβου, Δηλεσιώτικα Αδεσποτάκια, Απλίνα, Φαντάσματα Ασπροπύργου,Φιλοζωικός Νέας Φιλαδέλφειας, Φιλοζωικό Σωματείο Π.Φαλήρου) ενώθηκαν και σας προσφέρουν ένα «αδέσποτο» Σαββατοκύριακο στο Πάρκο Τρίτση, στον χώρο της Οργάνωσης Γη στις 30 Ιουνίου και 1η Ιουλίου 2012.
Η Γιούλη Ζήκου και το θέατρο «Τέσσερις εποχές - Γιάννης Μόρτζος» προσφέρουν όλα τα έσοδα της παράστασης «Γιαννούλης Χαλεπάς: Η Κοιμωμένη μου», που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου στις 19:30, για την ενίσχυση των ζώων του «ΚΑΤΑΦΥΓΙΟΥ ΖΩΩΝ ΚΟΡΩΠΙΟΥ».