Διαμαρτύρονται για τη δηλητηρίαση των ζώων με φόλες στη Σάμο
Την διαμαρτυρία της για την εξόντωση αδέσποτων και μη ζώων στο νησί της Σάμου με φόλες εκφράζει η Μ.Κ.Ο. «Κοινωνία Ενεργών Πολιτών Σάμου». Ο Νικόλαος Χουσάς εκ μέρους της Μ.Κ.Ο. στη σχετική ανακοίνωση επισημαίνει: «Στην Κοινωνία Ενεργών Πολιτών Σάμου ενημερωθήκαμε με θλίψη πως άλλο ένα συμβάν θανάτωσης ζώων από Φόλα συνέβη στην πόλη της Σάμου.
Νομίζω, ότι σιγά σιγα οι άνθρωποι χάνουν τπ δικαίωμα να ζούνε σε αυτήν την πλανήτη. Θα καταστρέφουμε όλα και δεν έχουμε σεβασμό πιά για τα ζώα, το περιβάλλον και τη γη κ.λ.π......