Τι απαντά το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων για τ’ αδέσποτα
Ο πληθυσμός των αδέσποτων ζώων, που διαβιεί εντός της Πανεπιστημιούπολης στα Γιάννενα και τα προβλήματα, που προκύπτουν καθημερινά εδώ και χρόνια σχετικά με τη διαχείριση των σκυλιών, αποδεικνύουν την αδιαφορία των κατοίκων της περιοχής, την έλλειψη φιλοζωικής κουλτούρας, την ασυνεννοησία μεταξύ των αρμοδίων, τις αναποτελεσματικές και πολυέξοδες μεθόδους, που εφάρμοσε ο Δήμος Ιωαννιτών.
Eσείς δεν πείρατε χαμπάρι οτι αυτοί που το υιοθέτησαν δεν ήταν φιλόζωοι; ετσι κουτουρού το δώσατε; ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!
Απαράδεκτοι απλά!Άκου τον επέστρεψαν!Δεν έχω λόγια και δυστυχώς εδώ που είμαι ούτε δυνατότητα να τον υοθετήσω,ελπίζω να τον φροντίσετε και να του δώσετε αγάπη!
Βρε παιδιά, δεν λέτε που τον γυρισαν και δεν το παράτησαν σε κανένα βουνό!
ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΚΤΗΝΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΕΤΣΙ Η ΤΟ ΚΤΗΝΟΣ ΝΑ ΧΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΥΧΗ.Κ ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΠΟΥΤΑΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΩΜΑΛΟΙ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΕΔΩ
KAI EGO MAZI SOU.POS MPOROYN NA AFINOYN ENA MELOS TIS OIKOGENEIAS TOYS ETSI EYKOLA!!!!!!!!!TI EINAI ΠΛΟΥΖΑΚΙ Ή ΛΟΥΤΡΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΝ ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!ΣΚΑΤΟΨΥΧΟΙ