H μαμά Φλαμίνγκο φροντίζει τον νεοσσό παιδάκι της
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Μητέρας, η ΑΛΚΥΟΝΗ, ο Σύλλογος Περίθαλψης και Προστασίας Άγριων Ζώων, εύχεται σε όλες τις μανούλες χαρίζοντας μας αυτή τη…
Η αναγνώστρια μας Χρύσα Γρίβα μας έστειλε από την Ιθάκη τη φωτογραφία με την υπέροχη πεταλούδα του είδους Gonepteryx Cleopatra... Πράγματι χάρμα οφθαλμών και αυτό το φτερωτό πλάσμα και μάλλον διόλου τυχαίο το όνομα του!
Διαβάστε επίσης:
Η Ναόμι της Ιθάκης γλύτωσε από το δηλητήριο
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr