Στο προαύλιο του Ραδιομεγάρου της ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή χθες το βράδυ η Κατερίνα Παλιού που είναι διδάκτωρ Ιστορίας της Τέχνης και ως αλληλέγγυα συμπαραστέκεται στον αγώνα των απολυμένων της Δημόσιας Ραδιοτηλεόρασης βοηθώντας στις αναγνώσεις ανακοινώσεων επί σκηνής διάβασε ένα απόσπασμα της διακήρυξης της Ομάδας για τα Δικαιώματα των Ζώων/Τμήμα Οικολογίας και Περιβάλλοντος ΣΥ.ΡΙΖ.Α. – Ε.Κ.Μ.
Δείτε εδώ το σχετικό βίντεο με την ομιλία σχετικά με την εκμετάλλευση των μη ανθρώπινων έμβιων όντων και τα πειραματόζωα, που πραγματοποιήθηκε λίγο πριν ξεκινήσει η συναυλία του Ορφέα Περίδη.
Για προσωρινή φιλοξενία ζώων που σώθηκαν από τις φλόγες φιλοζωικοί φορείς και ιδιώτες έχουν δώσει τα εξής στοιχεία επικοινωνίας ώστε να μεταφερθούν στις εγκαταστάσεις τους…
Στις αρχές Νοεμβρίου 2011 στο Ηράκλειο Κρήτης εντοπίστηκε σοβαρά τραυματισμένη η σκυλίτσα, που βλέπετε. Το ζώο ήταν γεμάτο πληγές, κατάγματα και εγκαύματα. Κάποιο ανθρωπόμορφο τέρας προφανώς την είχε δέσει και την έσερνε πάνω στην άσφαλτο.
Την αλεπού που υπάλληλοι της Αττικής Οδού βρήκαν παγιδευμένη στο συρματόπλεγμα της περίφραξης του αυτοκινητόδρομου προσπαθούν να σώσουν οι άνθρωποι της ΑΝΙΜΑ. Το ζώο έχει…
την αγαπημένη μου τετράποδη. με πολύ κόπο και για μην διαφέρει από τα δίποδα, την έχω μάθει να χέζει και να κατουράει στη θάλασσα.......θεώρησα απαραίτητο να ευθυγραμμιστεί με τις ανθρώπινες συνήθειες :::: ΡΡΡΡΡ
http://dogw0rld.blogspot.gr/2012/09/blog-post_3660.html?spref=fb
την αγαπημένη μου τετράποδη. με πολύ κόπο και για μην διαφέρει από τα δίποδα, την έχω μάθει να χέζει και να κατουράει στη θάλασσα.......θεώρησα απαραίτητο να ευθυγραμμιστεί με τις ανθρώπινες συνήθειες :::: ΡΡΡΡΡ