Άρτα: Σκελετωμένο Πίτμπουλ
Ο Στέλιος Καγιάς βρήκε την περασμένη Παρασκευή στην Άρτα αυτό το σκελετωμένο θηλυκό Πίτμπουλ. Αφού της προσέφερε νερό και φαγητό την μετέφερε στον κτηνίατρο και περιμένει τις εξετάσεις, ώστε εκτός από την ασιτία, να μάθει τι άλλο «κουβαλάει» αυτό το πλάσμα. Την ονόμασε Μίρκα και όπως του είπε ο κτηνίατρος το ζώο είναι περίπου δύο ετών.
Χωρίς να γνωρίζω το κυνοκομείο, μπορώ να υποθέσω πως τα ζώα που ζουν ελεύθερα σε ένα περιφραγμένο χώρο μπορούν να αποκτήσουν αγελαία συμπεριφορά και προφανώς να διεκδικούν το χώρο τους με ο,τι αυτο συνεπάγεται..Αφου σύμφωνα με το άρθρο υπήρχε προειδοποίηση για το θέμα αυτό, τότε τί να πεις...κρίμα το ζωο!
τι γινεται με αυτο το κυνοκομειο Πτολεμαιδος ??? εκτροφη σκυλων για κυνομαχιες ??