Το ταινιάκι που μπορείτε να παρακολουθήσετε εδώ είναι ένα αφιέρωμα στον πιο αναγνωρίσιμο σκύλο της Ελλάδας, τον Λουκάνικο! H ταινία των μαθητών του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου Άργους βραβεύτηκε στο 15ο Διεθνές Φεστιβάλ κινηματογράφου Ολυμπίας - Camera Zizanio 2012.
Η ομάδα που δημιούργησε την ταινία με τίτλο «Ένα ασυμβίβαστο Λουκάνικο» αποτελείται από τους: Γεόγλου Τάσο, Γκιόνη Λόρεντ, Κίτο Γιώργο, Κουκιέλκα Ρέμι, Μιχαηλίδη Φώτη, Πουλή Παναγιώτη, Σινάνι Έρβιν, Σπινόπουλο Χρήστο και Χατζίνα Δημήτρη. Παραγωγή: Ηλεκτρονικός - Ηλεκτρολογικός τομέας 1ου ΕΠΑ.Λ. Άργους.
Το 9λεπτο βιντεάκι ανέβηκε στο διαδίκτυο τον Νοέμβριο του 2012, οι δημιουργοί του επικοινώνησαν με το www.zoosos.gr σήμερα και μας ζήτησαν να το προβάλλουμε ώστε να γίνει ευρύτερα γνωστό. Τους ευχαριστούμε και τους ενημερώνουμε ότι ο Λουκάνικος πια και ευτυχώς για εκείνον δεν κυκλοφορεί πλέον αδέσποτος και δεν κινδυνεύει από οχήματα, ανθρώπους, δακρυγόνα και πέτρες. Ζει σε κανονικό σπίτι με ανθρώπους που τον αγαπούν.
Μετά τη συγγραφή τριών φιλοζωικών βιβλίων για παιδιά και ενήλικες, η Κατερίνα Παπαποστόλου, εκπαιδευτικός - ζωοθεραπεύτρια, συγγραφέας και ιδρύτρια της Α.Μ.Κ.Ε. «Ζωοφιλικές Ενημερώσεις Σχολείων» (Ζω.Ε.Σ.)…
O Ελληνικός Συλλογος Προστασίας Ιπποειδών (Ε.Σ.Π.Ι.) διοργανώνει σεμινάριο στις 21 και 22 Νοεμβρίου με σκοπό την ενημέρωση και την εκπαίδευση των ανθρώπων που αγαπούν τα…
1 Σχόλιο
penny damianou
Χαίρομαι πολύ που ο γλυκός μας Λουκάνικος απέκτησε σπίτι και είναι με ανθρώπους που τον αγαπούν. Εύχομαι να είναι για πάντα ευτυχισμένος και να έχουν ανάλογη τύχη και τα άλλα αδέσποτα πλασματάκια...
Χαίρομαι πολύ που ο γλυκός μας Λουκάνικος απέκτησε σπίτι και είναι με ανθρώπους που τον αγαπούν. Εύχομαι να είναι για πάντα ευτυχισμένος και να έχουν ανάλογη τύχη και τα άλλα αδέσποτα πλασματάκια...