Η πέτρα στην παραλία των Σεκανίων στη Ζάκυνθο έχει τη δική της ιστορία
Ίσως για τους περισσότερους ανθρώπους μια πέτρα με κάτι γράμματα και αριθμούς να μη σημαίνει και πολλά και να μην κινήσει καν την περιέργεια όσων τη δουν στην παραλία. Όμως για τους εθελοντές του ΑΡΧΕΛΩΝ, που καταμετρούσαν με το πρώτο χάραμα τις φωλιές θαλάσσιων χελωνών στην παραλία των Σεκανίων στη Ζάκυνθο, στις 3 Ιουλίου 2011, ήταν ένα συγκινητικό εύρημα!
Ελληνικός πολιτισμός κατά τ'άλλα....
ΑΧΧ ΤΙ ΑΣΠΛΑΧΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΟΠΟΙ ΤΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΓΑΠΗ ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΠΟ ΑΝΘΡΟΠΟ. ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΙΝΟΥΝ
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΒΑΣΑΝΙΣΜΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΚΟΥΤΑΒΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΕΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΑΞΑΝ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΔΥΟ ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΞΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΝΑ ΜΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΣ ΒΡΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ
ελεος πια με τους ηλιθιους.......μπορει να μην αγαπα καποιος τα ζωα .....αλλα δεν χρειαζεται να τα βασανιζεις.....αστο ελευθερο.καποιος θα βρεθει να το αγαπησει......αναισθητοι ανθρωποι......χωρις ιχνος ευθυνης για μια ψυχη ακακη......ντρεπομαι για λογαριασμο τους