Η Μελίνα, η φώκια που επισκέπτεται τακτικά το λιμάνι του Πειραιά
Μια ενήλικη θηλυκή φώκια εμφανίζεται τακτικά πια από τον περασμένο Μάιο μέσα στο λιμάνι του Πειραιά! Οι άνθρωποι της Mom, της Εταιρίας για την Μελέτη και Προστασία της Μεσογειακής Φώκιας, την ονόμασαν «Μελίνα» και τράβηξαν το βίντεο που βλέπετε.
Εύγε στην πυροσβεστική και στον φιλόζωο εθελοντή.
Γνωρίζει κάποιος αν η πυροσβεστική είναι υποχρεωμένη να βοηθάει σε παρόμοιες καταστάσεις ή εξαρτάται απο την ευγενική θέληση όποιου υπεύθυνου? Ευχαριστώ