Στις 19/8 θα δικαστεί ο 55χρονος που ξυλοκόπησε τη γάτα στον Άγιο Αιδηψού
Από το Αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Χαλκίδας θα δικαστεί την Τρίτη 19 Αυγούστου στις 13:00 ο 55χρονος άνδρας που συνελήφθη τα ξημερώματα του Σαββάτου γιατί μέσα στο καφενείο του στο χωριό Άγιος Αιδηψού στην Εύβοια κοπάνησε βίαια και επανειλημμένα και πιθανότατα θανάτωσε μια γάτα μπροστά στα μάτια των τουριστών!
Αυτή την είδηση δεν την είδαμε πουθενά στα μεγάλα ΜΜΕ που αντιγράφουν τα δελτία τύπου των "οικολογικών - φιλοζωικών" ΜΚΟ, γιατί στο πτηνό αυτό όπως και σε χιλιάδες άλλα, προστατεύομενα ή μη, δεν βρεθήκανε σκάγια όπλου ώστε να γίνει πρώτη είδηση.
Όπως δεν ακούσαμε την παραμικρή αντίδραση τους για το που και πως τελικά θα αποτεθούν τα χημικά της Συρίας.
Όπου υπάρχουν μεγάλα συμφέροντα και πράσινες αναπτύξεις είναι απούσες οι κατά τα άλλα λαλίστατες ΜΚΟ, οι οποίες παραμένουν σκανδαλωδώς εκτός ελέγχου παρ όλη τη φασαρία που έχει δημιουργηθεί για τα άλλα τρωκτικά του ΥΠΕΞ.
Στο βωμό της "πολυπόθητης" ανάπτυξης.