Χανιά: Βρήκε δεμένο το σκελετωμένο Πόιντερ
Στις 15 Μαρτίου στην περιοχή του Μαρμαρά ο Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων «Η Προστασία των Ζώων» ενημερώθηκε ότι κάποιος είχε δέσει και είχε εγκαταλείψει το σκελετωμένο αρσενικό Πόιντερ που βλέπετε στη φωτογραφία. Το ζώο είναι περίπου τριών ετών, φορούσε σκάλιμπορ και αλυσίδα στον λαιμό του αλλά δεν έφερε τσιπ.
Θα ήταν προτιμότερο να μην προβάλλονται τέτοιες εικόνες.Το μόνο που επιτυγχάνουν είναι να προκαλούν θλίψη και αγανάκτηση στους ανθρώπους με ευαισθησίες και να δίνουν τροφή στα άρρωστα μυαλά....
Δυστυχώς παντελώς έλλειψη παιδείας το τραγικό της υπόθεσης είναι οτι οι πραγματικοί αυτουργοί δεν είναι τα παιδιά που το κάνανε αυτο αλλά οι γονείς τους μια και αντικατοπτρίζει τον εαυτό τους.
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ?? ΤΑ ΚΩΛΟΜΠΑΣΤΑΡΔΑ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ , ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΝ
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ
Κι έχω και την κατίνα τη γειτόνισσα που μου λέει "καλά τα ζωάκια...αλλά ένα με τα παιδιά δεν τα βάζω"....εγώ πάλι τα βάζω και τα παραβάζω! Τι είναι τα παιδιά...είναι κΆτι άλλο απ'τους μελλοντικούς βίαιους ανθρώπους εως και εγκληματίες; Στο άθλιο ανθρώπινο είδος δεν ανήκουν; Δεν είναι εκκολαπτόμενα φιντάνια; Σε σχολείο δουλεύω και βλέπω τι γίνεται με το bullying καθημερινά!
Αντιθέτως ποιο σκυλάκι ή γατάκι είτε μικρό είτε ενήλικο θα δείξει αυτή τη σκληρότητα και τη βία προς άλλο είσος.....;;
Κωλόπαιδα με όλη τη σημασία της λέξεως...!!!!!