Γίνε και εσύ κρίκος στην αλυσίδα της ανθρωπιάς για τη σωτηρία των ζώων!
Και φέτος φιλοζωικοί φορείς διοργανώνουν πανελλαδική διαμαρτυρία για τα δικαιώματα των ζώων στις 29 Μαρτίου στην πλατεία Μοναστηρακίου στις 12:00 το μεσημέρι. Η ομάδα «Humanimal» είναι μεταξύ εκείνων που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και θα δώσει δυναμικά το παρών στην 2η πανελλαδική διαμαρτυρία για όσα συμβαίνουν εις βάρος των ζώων στη χώρα μας. Οι εθελοντές της ομάδας «Humanimal» στην πρόσκληση που απευθύνουν για να μας ευαισθητοποιήσουν επισημαίνουν: «Όλοι μαζί ενωμένοι για ένα σκοπό υψίστης σημασίας, για κάθε μορφή ζωής στον πλανήτη.
Με την φωνή μας θα φανερωθεί η σκληρή πραγματικότητα και θα δώσουμε χώρο στην ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο, για έναν καλύτερο κόσμο χωρίς βία και εκμετάλλευση. Σε αυτή τη ζωή έχουμε όλοι τα ίδια δικαιώματα και μοιραζόμαστε το ίδιο σπίτι. Ας περάσουμε εκείνη την μέρα το μήνυμα της ισότητας και σεβασμού ανάμεσα στα είδη. Ο Κόσμος αλλάζει. Γίνε και εσύ κρίκος στην αλυσίδα της ανθρωπιάς».
Το βίντεο που δημιούργησε η Humanimal αποκαλύπτει την σκληρή πραγματικότητα που βιώνουν εκατομμύρια ζώα καθημερινά.
Για την παράνομη περισυλλογή των αδέσποτων ζώων, που πραγματοποιούν συνεργεία του Δήμου Σερρών και για την κατάσταση των ζώων, που «φιλοξενούνται» στο Δημοτικό Κυνοκομείο Σερρών, διαμαρτύρεται η Νατάσα Μπομπολάκη, πρόεδρος της Πανελλαδικής Φιλοζωικής και Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας.
Πριν από λίγο στην κτήμα του σπιτιού του στην Κομοτηνή εντοπίστηκε ο σκυλάκος που από την περασμένη Κυριακή αναζητά τον ιδιοκτήτη του. Ο άνθρωπος στον οποίο ανήκε το ζώο εντοπίστηκε χθες το απόγευμα νεκρός στην κατοικία του.
Εδώ μπορείτε να δείτε, να βρείτε, να παραγγείλετε και να αγοράσετε αμαξίδια για παράλυτα ζώα: Επικοινωνήστε με τους κατασκευαστές: https://www.facebook.com/plus2feet https://www.facebook.com/petwheel/ https://www.facebook.com/PetMobility/?fref=nf
2 Σχόλια
Aλεξάνδρα Αρμένη
Τελικά θα γίνει 25 ή 29? Γιατί στο βίντεο γράφει 29/3...
Τελικά θα γίνει 25 ή 29? Γιατί στο βίντεο γράφει 29/3...
Κυριακή 29 Μαρτίου είναι, αν μπορείτε διορθώστε το!