Ασπρόπυργος Αττικής: Έσωσαν σκύλο που υπέφερε από ορειβατικό κλιπ και την αλυσίδα μέσα στον λαιμό του
Έκκληση για να καλυφθεί το κόστος περίθαλψης του σκύλου που βρέθηκε στις 10 Ιουνίου στον καταυλισμό Νεόκτιστα στον Ασπροπύργου Αττικής σε άθλια κατάσταση με την…
HΘΕΛΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΥΣΙΧΟΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΟΡΙΘΕΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΓΙΑΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΖςΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ
Να αρχίσω πάλι να ρίχνω κατάρες?Στήστε καρτέρι ρε παιδιά διακριτικά.Κάπου θα τον/την πετύχετε τον ΣΑΠΙΟ που να μη σώσει ο τρισκατάρατος,ανάθεμα την ώρα που γεννήθηκε ο βρωμιάρης.Αν είναι δυνατόν!
Πόσο σκατόψυχος μπορεί να είναι κάποιος για να κάνει τέτοιο πράγμα;
Ποιος είναι αυτός που θέλει να αποκαλείται άνθρωπος;
Οι άνθρωποι είναι αυτοί που κακοποιούν, σκοτώνουν για σπόρ, βασανίζουν και θεραπεύουν.
Αυτός έχει επιλέξει να βασανίζει. Απλά δεν είναι άνθρωπος και δεν πρέπει η κοινωνία να τον αντιμετωπίσει έτσι.
Λυπάμαι για το επίπεδό μας, λυπάμαι για την κληρονομιά που θα αφήσουμε στα παιδιά μας και πιο πολύ λυπάμαι για τα ζώα που βασανίζονται με αυτόν τον τρόπο.
Ελπίζω αυτό που γράφονται εδώ, να διαβάζονται απο τον κόσμο και όχι μόνο από τους φιλόζωους.
Αυτός είναι ικανός να βάλει καυστικό
& στις εγκαταστάσεις ΄υδρευσης αν δεν τον πιάσουν.
Ως πότε θα αντέχουν να χρεώνονται τα φιλοζωίκα σωματεία για να σώθούν όσα περισσότερα ζωάκια γίνεται?
Αναρωτιέμαι οι δήμοι δεν μπορούν να επιβάλουν για κάθε κακοποιημένο ζώο φόρους στους λογαριασμούς ύδρευσης,δεή,(?)-,για κάθε κακοποίηση είμαστε όλοι υπεύθυνοι που δεν το σταματάμε-,το μόνο που ξέρουν είναι να ζητάνε για τον ΕΜΦΥΑ,
να δούμε μετά πόσα στοματάκια θα κελαηδήσουν!
Καλύτερα η πρόληψη παρά η θεραπεία,αλλά σε εμάς δεν λειτουργεί ούτε το ένα ούτε το άλλο δυστυχώς.