Ο δήμαρχος Αγίου Νικολάου Κρήτης δεν θα κλείσει το καταφύγιο του PAWS
Εκπρόσωποι της Πανελλαδικής Φιλοζωικής και Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας (Π.Φ.Π.Ο.) και του φιλοζωικού συλλόγου P.A.W.S. Κρήτης συναντήθηκαν σήμερα το πρωί με τον δήμαρχο Αγίου Νικολάου Λασιθίου, Δημήτρη Κουνενάκη.
Πόσο σκατόψυχο κάθαρμα πρέπει να είναι κάποιος για να πετάξει σε έναν κάδο ένα πλάσμα, γνωρίζοντας πως όταν περάσει το σουπιδιάρικο θα βρει φρικτό θάνατο. Πώς φτάνει ένας άνθρωπος σ'αυτό το απύθμενο όριο κακίας, σαδισμού και αναισθησίας. Δεν μπορώ να το συλλάβω.