Οι φωτογραφίες που τράβηξε σήμερα το πρωί έξω από το Μαξίμου επί της οδού Ηρώδου Αττικού ο δημοσιογράφος και ταμίας της Ε.Σ.Η.Ε.Α. Δημήτρης Κοτταρίδης αποδεικνύουν για πολλοστή φορά τον τρόπο που οι κάτοικοι αυτής της χώρας αντιμετωπίζουν και χρησιμοποιούν τα ζώα αφού τα κακοποιούν ακόμα και για λόγους... συμβολισμού!
Λες και η άσπρη κότα που πέταξε μια γυναίκα, η Αυγή Βουτσινά στην αυλή της έδρας της κυβέρνησης θα αναγκάσει την κυβέρνηση του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. και των ΑΝ.ΕΛ. να αλλάξει στάση και να σταματήσει «να είναι ή να κάνει την κότα».
Στο βίντεο που τράβηξε ο κ. Κοτταρίδης φαίνεται το πτηνό την ώρα που διέρχεται της εισόδου ο αρχηγός της Νέας Δημοκρατίας Κυριάκος Μητσοτάκης με τη συνοδεία του.
Η Αυγή Βουτσινά που πέταξε το πτηνό μεταφέρθηκε από αστυνομικούς στο Α.Τ. Συντάγματος φορώντας ένας μαύρο φούτερ στο οποίος είχε γράψει «Παριστάνετε τους κόκορες αλλά είστε κότες».
Η φωτογραφία που ανέβασε η Αυγή Βουτσινά στο προφίλ της στο facebook.
Του Ιωσήφ Μποτετζάγια* Το 2016, δικαστήριο στην Κεφαλλονιά καταδίκασε έναν καλό άνθρωπο που πυροβόλησε τρεις φορές και σκότωσε τον σκύλο του γείτονα του, επειδή το…
Και η ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΤΗΣ ΓΟΥΝΑΣ συμμετέχει στις διαμαρτυρίες, που διοργανώνονται κατά του εμπορίου της γούνας στην Ανθούσα το Σάββατο 31 Μαρτίου στις 12:00 έξω από το εκθεσιακό κέντρο EXPO ATHENS (Λεωφ. Ντραφίου 2, έξοδος 14 μέσω Αττικής Οδού).
Μετά τα απανωτά κρούσματα δηλητηρίασης αδέσποτων ζώων με φόλες στο Λεβίδι της Αρκαδίας ευαισθητοποιημένοι κάτοικοι του χωριού αποφάσισαν να διοργανώσουν μια ημερίδα με στόχο την…
1 Σχόλιο
Θάνος
Πολύ σοβαρό μήνυμα έστειλε τώρα αυτή η χαζή. Τους πήγε μια κότα για να τους πει ότι είναι κότες. Α σιχτίρ…
Και οι άλλοι τι την έδιωξαν την κότα… μια χαρά θα ζούσε εκεί μέσα στο χορταράκι. Θα έβρισκε και κανένα μέρος να κουρνιάζει να μην κρυώνει.
Πολύ σοβαρό μήνυμα έστειλε τώρα αυτή η χαζή. Τους πήγε μια κότα για να τους πει ότι είναι κότες. Α σιχτίρ…
Και οι άλλοι τι την έδιωξαν την κότα… μια χαρά θα ζούσε εκεί μέσα στο χορταράκι. Θα έβρισκε και κανένα μέρος να κουρνιάζει να μην κρυώνει.