Αθήνα: 5-3-2024 η δίκη γυναίκας που βασάνιζε σκύλο στην Παλαιά Πεντέλη (βίντεο)
Στις 5 Μαρτίου του 2024 ορίστηκε να εκδικαστεί από το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Αθηνών (αίθουσα 4, κτίριο 12) η υπόθεση του βασανισμού ενός σκύλου που μια…
Ο Πέτρος Ινιωτάκης που είναι αντιδήμαρχος Ηρακλείου Κρήτης με αρμοδιότητες στα θέματα Προγραμματισμού, Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, Διαφάνειας, Αγροτικής Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος σήμερα δημοσίευσε στο προφίλ του στο facebook τις φωτογραφίες από την εγκατάσταση ταϊστρών και ποτιστών σε περιαστικές περιοχές της πόλης του Ηρακλείου.
Τα ειδικά δοχεία τοποθετήθηκαν εκεί όπου παρατηρείται μεγάλη συγκέντρωση αδέσποτων ζώων καθώς παρά την καλή λειτουργία του Δημοτικού Κυνοκομείου ο πληθυσμός των αδέσποτων και όσων επανεντάσσονται είμαι μεγάλος καθώς οι ιδιοκτήτες κατοικίδιων δεν φροντίζουν να στειρώνουν τα δικά τους ζώα και συχνά εγκαταλείπουν και τα ίδια και τα νεογέννητα μικρά τους.
Ο αντιδήμαρχος επισημαίνει ότι το πρόγραμμα είναι πιλοτικό και απευθύνει όπως χαρακτηριστικά γράφει «Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο τμήμα Αγροτικής Ανάπτυξης και τα παιδιά του κυνοκομείου Ηρακλείου που δίνουν κάθε μέρα τον καλύτερο τους εαυτό!!».
Διαβάστε επίσης:
Διαψεύδει τα περί παράνομων υιοθεσιών αδέσποτων στο εξωτερικό ο Δήμος Ηρακλείου Κρήτης
Ηράκλειο Κρήτης: Γεμίζουν ταΐστρες και ποτίστρες για τα αδέσποτα
Η Ολλανδή τους συγχαίρει για τη δουλειά που κάνουν στο Κυνοκομείο Ηρακλείου
Ο Δήμος Ηρακλείου Κρήτης καλεί τους δημότες να τσιπάρουν τα κατοικίδια τους
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr