Δύο σκυλιά σκελετωμένα βρίσκονται στην ταράτσα μια πολυκατοικίας στην οδό Κεφαλληνίας στην Πετρούπολη Αττικής. Γείτονας, που τράβηξε και το βίντεο, τονίζει στο Facebook, ότι οι ιδιοκτήτες των ζώων ανεβαίνουν στην ταράτσα, αλλά παρ’ όλα αυτά αφήνουν τα ζώα νηστικά.
Τα σκυλιά ευτυχώς περιφέρονται έχοντας ευτυχώς έναν μεγάλο χώρο στη διάθεση τους και παρέα το ένα το άλλο, αλλά δείχνουν ότι είναι εξαιρετικά αδύνατα και αυτό φαίνεται και από μεγάλη απόσταση, αφού δείχνουν εξέχουν τα κόκαλα τους…
Καταγγελία εις βάρος των ιδιοκτητών πρέπει να γίνει αμέσως, αν πρόκειται για κακοποίηση. Αλήθεια ο γείτονας, γιατί δεν κάνει ο ίδιος και την καταγγελία ή την σύσταση μέσω της Αστυνομίας; Γιατί περιμένουμε από τους άλλους να κάνουν αυτό, που και εμείς μπορούμε να πράξουμε;
Στο χωριό Σμυρτούλα στον νομό Πρέβεζας εντοπίστηκε πυροβολημένη μια σκυλίτσα στις 27 Φεβρουαρίου. Οι άνθρωποι που βρήκαν το ζώο στον χώρο στάθμευσης που υπάρχει στην είσοδο του χωριού το έθαψαν. Ενώ η Πέλα Καλογήρου μέλος του συλλόγου «Παρέμβαση για τα Ζώα» μάζεψε τα δύο φυσίγγια, που βρέθηκαν δίπλα από το πτώμα του ζώου, και τα παρέδωσε στη Αστυνομία μετά τη σχετική καταγγελία, ώστε να γίνει βαλλιστική έρευνα.
Στην ορεινή Πυλία της Μεσσηνίας ένας o ερπετολόγος Ryan Holder κατά την περιήγηση του εντόπισε σήμερα ένα τσακάλι που είχε παγιδευτεί σε συρμάτινη θηλιά από…
Στην παραλία της Καραθώνας στο Ναύπλιο Αργολίδας εντοπίστηκε νεκρό ένα ψαροπούλι στις 31 Μαρτίου. Θύμα του κυνηγού, του λαθροθήρα ή του τυφεκιοφόρου – πείτε τον όπως θέλετε – ήταν ένας πολύ κοινός Κιτρινοσκελής Ασημόγλαρος (Ασημόγλαρος της Μεσογείου).
8 Σχόλια
giannis
tha parakalousa na diagrafei auto to vinteo apo oles tis selides pou exei anevei dioti den isxuei kakopoihsh.den einai dunaton ena skuli na kakopoieitai edw kai 13 xronia kai na zei.perimenw apantiseis.
Gianni mporei na min ta xtupane alla kai i paramelisi einai parabasi kai stin teliki na sto pw kai alliws...min to pairneis an den to thes kai afou den exeis skopo na to taizeis.Gnwmes san tin diki sou mas perisseuoun kai se perptwsi pou eisai o idioktitis mathe pws me tis aparaitites energeies mporoun na sta paroun.
Gianni diabasa ola sou ta posts kai ektos apo to NTROPI SOU den exw kati allo na sou pw. ta zwa den ginontai apo tin mia mera sthn alli etsi.mono ta aloga exoun autin tin idiotita kai to xerw giati exw kai apo ta duo.ta dika sou opows eipes einai pit bull kai oxi aloga.DEN ta taizeis.Milame gia aposteomena zwa .Ta pleura tous fainontai plaka kaneis???
ta skulia exoun bibliaria ugeias trone kathimerinos kai adialiptos..ta skulia den exoun dethei pote stn zwh tous k logo ton ergasiwn dethikan,mesa se auto to diastima adinatisan k meiwthike i oreksi tous.ta skulia exoun arxisei kai trone kanonika kai se elaxisto diastima tha einai opws prin.opoios thelei mporei na erthei na dei ta skulia an einai kakpoiomena opote thelei.otan ta skulia kakopoiountai einai i exthrika i fovountai ton idioktiti.
Kalispera,eimai o idioktitis ton skulion poy vriskontai se auto to binteo kai tha ithela na sas enimerosw to pws exoyn ta pragmata gia ta opoia vlepete..edw kai 2 mines sthn taratsa ginontai ergasies paratireite kai eseis thn akatastasia.einai 2 skulia thilika ratsas bit bull.i mitera einai 12 xronwn kai i kori 6 exoun kai ta 2 skulia bibliaria ugeias..o xaraktiras tous einai kalos kai filikos eite se mena eite filous k suggeneis pou erxontai se epafi mazi tous..
ΠΗΡΑ ΤΟ 100 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙΜΑΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΖΩΟΥ Η ΑΝΘΡΩΠΟΥ. ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ 100?? ΑΝ ΝΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΟ 100 ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΩΝ/ΠΑΡΟΥΣΑ.
ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΝΑ ΤΑΙΣΤΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
tha parakalousa na diagrafei auto to vinteo apo oles tis selides pou exei anevei dioti den isxuei kakopoihsh.den einai dunaton ena skuli na kakopoieitai edw kai 13 xronia kai na zei.perimenw apantiseis.
Gianni mporei na min ta xtupane alla kai i paramelisi einai parabasi kai stin teliki na sto pw kai alliws...min to pairneis an den to thes kai afou den exeis skopo na to taizeis.Gnwmes san tin diki sou mas perisseuoun kai se perptwsi pou eisai o idioktitis mathe pws me tis aparaitites energeies mporoun na sta paroun.
Gianni diabasa ola sou ta posts kai ektos apo to NTROPI SOU den exw kati allo na sou pw. ta zwa den ginontai apo tin mia mera sthn alli etsi.mono ta aloga exoun autin tin idiotita kai to xerw giati exw kai apo ta duo.ta dika sou opows eipes einai pit bull kai oxi aloga.DEN ta taizeis.Milame gia aposteomena zwa .Ta pleura tous fainontai plaka kaneis???
ta skulia exoun bibliaria ugeias trone kathimerinos kai adialiptos..ta skulia den exoun dethei pote stn zwh tous k logo ton ergasiwn dethikan,mesa se auto to diastima adinatisan k meiwthike i oreksi tous.ta skulia exoun arxisei kai trone kanonika kai se elaxisto diastima tha einai opws prin.opoios thelei mporei na erthei na dei ta skulia an einai kakpoiomena opote thelei.otan ta skulia kakopoiountai einai i exthrika i fovountai ton idioktiti.
Kalispera,eimai o idioktitis ton skulion poy vriskontai se auto to binteo kai tha ithela na sas enimerosw to pws exoyn ta pragmata gia ta opoia vlepete..edw kai 2 mines sthn taratsa ginontai ergasies paratireite kai eseis thn akatastasia.einai 2 skulia thilika ratsas bit bull.i mitera einai 12 xronwn kai i kori 6 exoun kai ta 2 skulia bibliaria ugeias..o xaraktiras tous einai kalos kai filikos eite se mena eite filous k suggeneis pou erxontai se epafi mazi tous..
ΓΙΑ Τ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ....!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΣΙΤΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΣΜΕΝΑ
ti egine telika me ta zwa? kanena neo?
ΠΗΡΑ ΤΟ 100 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙΜΑΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΖΩΟΥ Η ΑΝΘΡΩΠΟΥ. ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΕΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ 100?? ΑΝ ΝΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΟ 100 ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΩΝ/ΠΑΡΟΥΣΑ.
ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΝΑ ΤΑΙΣΤΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΤΑ ΖΩΑ