Πάρος: Μάλλον από κλωτσιά νεκρό ακόμα ένα γατάκι στο Πίσω Λιβάδι
Δύο φιλόζωες κάτοικοι της Πάρου επικοινώνησαν με τον PAWS την περασμένη Κυριακή και ενημέρωσαν τα μέλη του για ένα γατάκι, το οποίο εντόπισαν τραυματισμένο και αυτή τη φορά στο Πίσω Λιβάδι. Οι άνθρωποι του PAWS που πήγαν να παραλάβουν το ζώο το βρήκαν «πετσί και κόκκαλο» να αιμορραγεί από το στόμα.
Δεν έχετε καρδιά εσείς όλοι που εγκαταλείπετε τα δύστυχα ζωάκια. Ένας σκύλος ΠΟΤΕ δεν θα εγκατέλειπε τον κύριό του. Εσείς γιατί το κάνετε? Και γιατί τα δηλητηριάζετε??? Γνωρίζετε με τι φριχτούς πόνους προξενείτε το θάνατό τους??? Σας αξίζει το ίδιο τέλος. Ο Θεός να σας τιμωρήσει.