Με κεντρικό σύνθημα «ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ σημαίνει ΦΡΟΝΤΙΖΩ» και φέτος η εταιρία Mars Hellas (γνωστή για τις ζωοτροφές Pedigree και Whiskas) διοργανώνει εκδηλώσεις για την προώθηση της φιλοζωίας αλλά αυτή τη φορά στο Μαρούσι και στο εμπορικό κέντρο Golden Hall.
Αύριο Σάββατο 1η Οκτωβρίου από τις 10:00 μέχρι τις 18:30 στον προαύλιο χώρο του πολυκαταστήματος που βρίσκεται στην Λ. Κηφισίας 37A θα υπάρχουν πολλές εκπλήξεις για μικρούς και μεγάλους σε μια γιορτή αφιερωμένη στην υπεύθυνη ιδιοκτησία και την υιοθεσία ζώων χωρίς σπίτι, που θα στηθεί σε συνεργασία με τον Δήμο Αθηναίων και το Τμήμα Αστικής Πανίδας με οικοδεσπότη τον Λευτέρη Ελευθερίου.
Ο Ελληνικός Σύλλογος Προστασίας Ιπποειδών σας προσκαλεί στο πασχαλινό παζάρι του, που θα γίνει την Κυριακή 1η Απριλίου στις εγκαταστάσεις του Ε.Σ.Π.Ι. στην οδό Φιλιάτη 79 στο Κορωπί από τις 11:00 το πρωί.
Στην κεντρική παραλία των Αγίων Αποστόλων στα Χανιά στις 21 Σεπτεμβρίου ο Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων «Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ» διοργανώνει στις 12 το μεσημέρι ένα πάρτυ για σκυλάκια.
Ο Δήμος Λαμιέων και ο Φιλοζωικός Σύλλογος Φθιώτιδας σας προσκαλούν στα εγκαίνια της έκθεσης της Φωτογραφικής Ομάδας Λαμίας με τίτλο «Ζωογονία», που θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα «Αρχαία Αγορά» στη Δημοτική Πινακοθήκη Λαμίας «Αλέκος Κοντόπουλος» τη Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου στις 19:30.