Δείτε καρέ – καρέ πως ζωγράφισαν το γκράφιτι με το πορτραίτο του Λουκάνικου
Πριν από έναν χρόνο τρεις γκραφιτάδες αποφάσισαν στου Ψυρρή να ζωγραφίσουν το πορτραίτο του πιο διάσημου σκύλου – διαδηλωτή της Αθήνας, του Λουκάνικου. Στις 19 Οκτωβρίου του 2014 τρεις καλλιτέχνες ο Billy Gee, ο Alex Marinez και ο N_Grams ξεκίνησαν το πρωί και μετά από αρκετές ώρες δουλειάς και αφού χρησιμοποίησαν δεκάδες σπρέι με μπογιά κατάφεραν να απεικονίσουν εξαιρετικά σ’ έναν τοίχο στην οδό Ρήγα Παλαμήδου τη μορφή αυτού του υπέροχου ζώου, το οποίο λίγους μήνες πριν είχε πεθάνει στη θαλπωρή - ευτυχώς - του σπιτιού εκείνων που τον φρόντιζαν και όχι στους δρόμους.
Οι σωστοί γονείς μεγαλώνουν σωστά τα παιδιά τους.
Το ήθος διδάσκεται! Μπράβο Άννα!
δεν υπαρχει ωραιοτερη εικονα....δυο αθωες ψυχες παιζουν μαζι.......