Π.Φ.Π.Ο.: Όνειδος η καταψήφιση της συνταγματικής προστασίας των ζώων από βουλευτές και κυρίως γι’ αυτούς του ΣΥ.ΡΙΖ.Α.
Τις ευθύνες της κυβέρνησης του ΣΥ.ΡΙΖ.Α. για την καταψήφιση του άρθρου 24A για την προστασία των ζώων επισημαίνει με ανοιχτή επιστολή της η Πανελλαδική Φιλοζωική…
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ PET SHOP ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΥΝΕΛΙΟΥ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ PET SHOP ΚΑΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ,ΝΑ ΧΑΡΙΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΝΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ PET SHOP ΓΙ ΑΥΤΟ,ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΥΘΥΝΕΣ, ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΟΝ ΗΜΕΡΑ.ΑΝΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΟΛΕΜΑΤΕ ΤΑ PET SHOP ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΤΕ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΤΡΟΦΗΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΖΑΜΠΑ.ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΠΟΦΕΛΗΘΕΙΤΕ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ, ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.