Μια γάτα στον Πόρο εξαιρετικά διστακτική!
Στέκεται πίσω από το τζάμι στο παράθυρο του σπιτιού της και είναι εξαιρετικά διστακτική με τους ξένους! Η γατούλα φωτογραφήθηκε στον Πόρο.
Ο Ανδρέας τράβηξε χθες στη Σύρο σ’ ένα μανάβικο της Ερμούπολης την φωτογραφία που βλέπετε. Η ψιψίνα του τελάρου «πωλείται» 10 ευρώ το κιλό αν και η αξία της είναι ανεκτίμητη!
Διαβάστε επίσης:
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
Γεγονός ένα ωραίο νησί,με κοντινές αποστάσεις η παραλίες του νησιού,καλές τιμές,πολύ καλή φιλοξενία και όντως κανένα αδέσποτο!!!!!
Τη γατούλα αυτή την έβλεπα κάθε μέρα όσο ήμουν στη Σύρο! Υπέροχη...αυτό που μου έκανε πάρα πολύ καλή εντύπωση είναι ότι δεν είδα αδέσποτους σκύλους στο νησί, παρά μόνο έναν, καθώς και η φροντίδα των κατοίκων για τις γάτες. Με όλα αυτά που είχα ακούσει για Ικαρία, Πάρο κτλ, φοβόμουν πως θα συναντήσω παρόμοια κατάσταση, αλλά ευτυχώς αυτό δεν συνέβη. Πραγματικά, εάν δεν θέλετε να στηρίξετε νησιά με συχνά περιστατικά κακοποίησης των ζώων, αξίζει να επισκεφτείτε τη Σύρο. Πανέμορφο νησί, γραφικό και με υπέροχους κατοίκους...
Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή...δεν είναι πράγματα!!!