Π.Φ.Π.Ο.: Το κυνήγι δε συνάδει με τη βιωσιμότητα
Η Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία και το φόρουμ Πανελλαδική Συντονιστική Επιτροπή Ζωοφιλικών Σωματείων συγχαίρουν το Δασαρχείο Χανίων για την απόφασή του να απαγορεύσει το κυνήγι στην ακριτική Γαύδο για τρία χρόνια, κατόπιν σχετικού αιτήματος του Δημοτικού Συμβουλίου του νησιού.
ΤΙ 'ΛΕΒΕΝΤΕΣ' ΕΧΕΙ Η ΚΡΗΤΗ!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ...ΕΙΣΤΕ 'ΑΝΤΡΑΚΛΕΣ'!!!!!!ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ.......ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.....
1on. Oloi kseroune ekei se poio ktima boltarei poios. Kai 2on.... o tipos..kai to chroma apo tous kalikes..na tous parete.. kai na pate ston ekei kinigetikon sillogo. i se ena apo ta giro magazeia pou poulane eidi kinigetikis endisis kai kinigetika opla.Sigoura o drastis....den apokleietai na einai o idios ekei..ekeinin tin stigmi.
όμορφη Κρήτη?μα δεν υπάρχει καθόλου σεβασμός απέναντι στα ζώα.Για ποια Κρήτη μιλάμε?!
πάλι "ΣΙΩΠΗ" αλλά υπάρχει και Θεός και κρίνει!!!