Κυνηγός πυροβόλησε πελαργό στη Ροδόπη
Στις 24 Μαρτίου η Μ.Κ.Ο. «Δράση για την άγρια ζωή», που εδρεύει στη Θεσσαλονίκη και περιθάλπει τραυματισμένα ζώα της άγρια πανίδας στην Βόρεια Ελλάδα παρέλαβε τον πελαργό, που βλέπετε, ο οποίος κατέφθασε στη συμπρωτεύουσα από την περιοχή της Ροδόπης.
Είναι επιβεβλημένη η αντίδραση όλων των φιλόζωων και η παραδειγματική τιμωρία των ελεεινοσιχαμερών υπάνθρωπων.
υπαρχει ατομο δηλαδη που με προθεση και εχοντας προσχεδιασει κρεμασε το σκυλακι και αυτο το ατομο κυκλοφορει αναμεσα μας.Το τραγικο ειναι οτι το σκυλακι μεχρι που το σκοτωσε τον εμπιστευοταν χωρις να φανταστει τι το περιμενε