Και η Μαρία Σπυράκη η πρώην δημοσιογράφος του MEGA και νυν υποψήφια ευρωβουλευτής της Νέας Δημοκρατίας – που κρύβει στο μαξιλάρι της τα μυστικά τα οποία αποκαλύπτουν το πώς η μνημονιακή κυβέρνηση φτωχοποιεί ολοένα και περισσότερο τον ελληνικό λαό – στηρίζει την «ανάπτυξη» της Καστοριάς και της Ελλάδας με εγκλήματα εις βάρος των ζώων.
Μέσω τουίτερ στις 3 Μαΐου και μιλώντας στο ραδιόφωνο του «Alpha Καστοριάς 94,7 FM» τονίζει: «Η γούνα είναι ένας δυναμικός κλάδος που αποδεικνύει πως με εξωστρέφεια μπορούμε να βγούμε από την κρίση». Εμείς που έχουμε ράμματα για τη γούνα της Μαρίας Σπυράκη στις επερχόμενες εκλογές προτείνουμε όχι να την σταυρώσετε αλλά να την μαυρίσετε!
Στις 27 Δεκεμβρίου 2012 πραγματοποιήθηκε συνάντηση μεταξύ των εκπροσώπων της Πανελλαδικής Φιλοζωικής και Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας (Π.Φ.Π.Ο.) και του αστυνομικού διευθυντή και επικεφαλής της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, Μάνου Σφακιανάκη, στα γραφεία της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αττικής.
Μέχρι το τέλος του έτους πήρε παράταση το πιλοτικό πρόγραμμα του Συλλόγου Φιλόζωοι Εθελοντές Πάρου που προσφέρει δωρεάν στείρωση και ηλεκτρονική σήμανση (τοποθέτηση μικροτσίπ) σε…
Τον υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων Αθανάσιο Τσαυτάρη καταγγέλλει η Πανελλαδική Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία (Π.Φ.Π.Ο.) καθώς στο νομοσχέδιο που τίθεται υπό ψήφιση στην Βουλή δεν συμπεριλαμβάνονται διατάξεις για τον περιορισμό των γεννήσεων των ιδιόκτητων ζώων.
8 Σχόλια
Κωνσταντινος
Πλακα εχετε καποιοι-ες . Ανηκετε στην κατηγορια ολιγον εγγυος .Σας πειραζουν οι γουνες αλλα΄οχι τα αρνακια τα κατσικακια τα γουρουνια κτλ. Τρωτε της σαρκες τους αλλα΄δεν τα λυπαστε .Φορατε ανετα δερματινα παπουτσια ρολογια με δερματινα λουρακια , εχετε δερματινες καρεκλες και καναπεδες η γουνα σας φταιει. Η΄ειστε οικολογοι η΄δεν ειστε , δεν εχει μεσαια κατηγορια . Κατηγοριτε εκει που σας συμφερει και αυτο που δεν γνωριζετε.Την γατα σας και τον σκυλο σας τον ρωτησατε αν θα ηθελε να ζησει σε ενα δυαρι μεσα σε μια πολη . Το εχετε σκλαβομενο το ζωο που δεν ζει στο φυσικο περιβαλον ,αλλά δεν σας νοιαζει η γουνα μονο φταιει . Τα ζωα τα χωριζετε σε κατηγοριες , της γουνας εχουν ψυχη τα καημενα και ο, το αρνακι αψυχο ειναι? δεν σας ειδα να κυνηγατε τον κρεοπωλη της γειτονιας. Η μηπως η ψυχες τον φαγωσιμων ζωων δεν μετρανε αλλα΄ μονο για της γουνες.
Της εστειλα ενα ωραιοτατο mail σ'αυτην και στην αλλη τη σιχαμενη τη Ροδη Κρατσα που μου θελουν και υποψηφιοτητες και κανουν δημοσια τετοιες δηλωσεις..σαν δεν ντρεπονται λιγο....
Μωρή παλιό αχλαδο ποιος σου δίνει το δικαίωμα να αφαιρείς αθώες υγείης αν υπερασπιστές ζωές,για να σκεπάζει τον κόλω σου να πας να γδαρεις τον ομοφυλόφιλο άντρα σου και να τον φορέσεις, που να βγάλεις καρκίνο στο κωλο σου και να μην μπορείς να κάτσεις, τα ρώτησες αν θέλουνε η είναι έτοιμα να πεθάνουν, μωρή μαγδαλω, αν έχεις κότσια απάντησε μου μωρή άσχημο μούρα!!!
Aντε μωρη απλυτη πηγενε να πλυνεις κανα πιατο!ευχαριστα θα σε εγδερνα ζωντανη κ την μοσχαροκεφαλη σου ανετα θα την εβαζα πανω απο το τζακι μου!αι στο διαολο την εχουν δει ολοι βουλευτες του κωλου!οπου υπαρχει τσαμπα φαι τρεχουν οι χαραμοφαηδες!βρε ουστ!
Πλακα εχετε καποιοι-ες . Ανηκετε στην κατηγορια ολιγον εγγυος .Σας πειραζουν οι γουνες αλλα΄οχι τα αρνακια τα κατσικακια τα γουρουνια κτλ. Τρωτε της σαρκες τους αλλα΄δεν τα λυπαστε .Φορατε ανετα δερματινα παπουτσια ρολογια με δερματινα λουρακια , εχετε δερματινες καρεκλες και καναπεδες η γουνα σας φταιει. Η΄ειστε οικολογοι η΄δεν ειστε , δεν εχει μεσαια κατηγορια . Κατηγοριτε εκει που σας συμφερει και αυτο που δεν γνωριζετε.Την γατα σας και τον σκυλο σας τον ρωτησατε αν θα ηθελε να ζησει σε ενα δυαρι μεσα σε μια πολη . Το εχετε σκλαβομενο το ζωο που δεν ζει στο φυσικο περιβαλον ,αλλά δεν σας νοιαζει η γουνα μονο φταιει . Τα ζωα τα χωριζετε σε κατηγοριες , της γουνας εχουν ψυχη τα καημενα και ο, το αρνακι αψυχο ειναι? δεν σας ειδα να κυνηγατε τον κρεοπωλη της γειτονιας. Η μηπως η ψυχες τον φαγωσιμων ζωων δεν μετρανε αλλα΄ μονο για της γουνες.
Της εστειλα ενα ωραιοτατο mail σ'αυτην και στην αλλη τη σιχαμενη τη Ροδη Κρατσα που μου θελουν και υποψηφιοτητες και κανουν δημοσια τετοιες δηλωσεις..σαν δεν ντρεπονται λιγο....
Μωρή παλιό αχλαδο ποιος σου δίνει το δικαίωμα να αφαιρείς αθώες υγείης αν υπερασπιστές ζωές,για να σκεπάζει τον κόλω σου να πας να γδαρεις τον ομοφυλόφιλο άντρα σου και να τον φορέσεις, που να βγάλεις καρκίνο στο κωλο σου και να μην μπορείς να κάτσεις, τα ρώτησες αν θέλουνε η είναι έτοιμα να πεθάνουν, μωρή μαγδαλω, αν έχεις κότσια απάντησε μου μωρή άσχημο μούρα!!!
Προτιμω να πεθανω απο το κρυο!!!
Φόρεσε τις γούνες σου κυρια Σπυριδάκη
και κράτα το σώμα και το κόμμα σου ζεστο...
Aντε μωρη απλυτη πηγενε να πλυνεις κανα πιατο!ευχαριστα θα σε εγδερνα ζωντανη κ την μοσχαροκεφαλη σου ανετα θα την εβαζα πανω απο το τζακι μου!αι στο διαολο την εχουν δει ολοι βουλευτες του κωλου!οπου υπαρχει τσαμπα φαι τρεχουν οι χαραμοφαηδες!βρε ουστ!
Ειμαι σίγουρη ότι αυτό δεν θα επιτραπεί!!
Ε τότε ας μας δώσει τη δική της γούνα.
Ποιος φοράει γούνες; Όμορφα ζώα και άσχημοι άνθρωποι!