Σέρρες: Έξι μήνες ποινή φυλάκισης -με αναστολή- στον δράστη που έκοψε στον Λευκώνα με κουζινομάχαιρο τ' αυτιά σκύλου!
Χθες δικάστηκε από το Μονομελές Πλημμελειοδικείο Σερρών η υπόθεση του Σωκράτη Ακριτίδη, κάτοικου Λευκώνα Σερρών, ο οποίος στις 22 Νοεμβρίου του 2009 έκοψε τα αυτιά ενός αδέσποτου σκύλου με κουζινομάχαιρο! Η φρικιαστική διαδικασία του βάρβαρου ακρωτηριασμού του ημιαίμου γερμανικού ποιμενικού κράτησε πάνω από μισή ώρα ενώ το άτυχο ζώο ούρλιαζε από τους αφόρητους πόνους.
ena,sxoleio,diafta,ta,atoma,o,theos,einai,megalos,na,tous,deini,
deinameis,agapei,efteixia...kai,afeseis,amartion,pros,orizmena,
deipoda,xoris,XART,sto,enkefalotous.?????
Οι "λεβεντογέννα" αποδεικνύει ακόμη μία φορά τον πολιτισμό των κατοίκων της. ΚΑΜΙΑ δικαιολογία. Μπράβο στη κα Τρυπάκη που δεν το προσπέρασε για νεκρό. Μόνο ο Θεός μπορεί να σας ξεπληρώσει το καλό που κάνατε. Το μόνο σίγουρο σε αυτή τη ζωή, είναι οτι όλοι θα πεθάνουμε και πως η ζωή είναι ΙΕΡΗ, γιατί είναι μία, ανεπανάληπτη και δεν μπορεί κανείς μας να τη δώσει, μόνο να την πάρουμε μπορούμε γιατί είμαστε μικροί και λίγοι. Κάθε πλάσμα που αγωνίζεται για τη ζωή του χρειαζεται σεβασμό, και κάθε άνθρωπος που βοηθάει αυτόν τον αγώνα δικαιούται θαυμασμό. Μπράβο σας κυρία μου.
Μπράβο στην κυρία Τρυπάκη και στις κυρίες Μελιδόνη και Μαρκάκη και μακάρι όλα τα άτυχα πλάσματα να βρίσκουν στο δρόμο της εγκατάλειψής τους τέτοιους ανθρώπους που θα τους δώσουν την ευκαιρία για μια ζωή.
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.............ΤΟ 2014 ΜΕ ΤΟΣΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟ,ΜΕ ΤΟΟΟΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ,ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ????ΟΥΤΕ ΛΙΓΟ ΦΑΦΗΤΟ???ΕΛΕΟΣ..............ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!